1 Kültür Merkezi, 4 farklı modül

1 – Dijital Müze

Antik çağdan günümüze uzanan eserlerden ulasan 250 başyapıtı dev ekranda keşfetme fırsatı. Ekranla senkronize bir şekilde çalışan tablet bilgisayarlar aracılığıyla, ziyaretçiler seçtikleri eserleri tüm detaylarıyla inceleyebilecek ve eğlenceli bir keşfe çıkabilecekler. Çeşitli müzik ve videolar da eserlerin sunumuna eşlik edecek. Önceden hazırlanmış bireysel ve grup ziyaretlerinin yanı sıra, seçilmiş bir konu üzerine öğretmenlerinin hazırlayacağı okul ziyaretlerinin de söz konusu olabilecek. Tüm ziyaretler için www.izmir-tr.micro-folies.com adresinden randevu alınması gereklidir.

2 – Sahne

Gösteri salonu ve bahçede konserler, konferanslar ve film gösterimlerinden oluşan bir program.

Program detayları ve haber bülteni üyeliği için :

www.ifturquie.org/izmir

 

3 – CAFÉ PETITE FOLIE

Fransız Kültür Merkezi’nin kafeteryası sıcak bir ortamda yeme-içme, oyunlar, sohbetler eşliğinde bu projenin bir parçası olacak.

 

 

 

4 – ATÖLYE / MINILAB

Fransız Kültür Merkezi’nin sergi salonu ve bahçesinde yaratıcılık ve keşfetmeye yönelik günlük ya da haftalık atölyeler düzenlenecek. Kurs müdürlüğü ve kütüphanenin işbirliğiyle gerçekleşecek olan ve MiniLab adı verilen bu atölyeler meraklı zihinlere üretme ve keşfetme ortamı sağlayacak.

10-15 kişilik atölyeler Türkçe ve Fransızca olarak gerçekleşecek.